Категорії розділу
Увага!
Реклама
Опитування
Ви зайшли на сайт, як
Всього відповідей: 1343
Міні-чат
200

Каталог статей

Головна » Статті » Атестація » Документація

Як скласти повноцінне портфоліо вчителя.
Добрий день!
   Для початку пропоную визначитися, якого ж роду слово "портфоліо" - чоловічого або середнього?
У сучасних словниках дана лексема поки не зафіксована, і навіть програма Word підкреслює це слово червоним, як написане з помилкою. Зазначу, що слово "портфоліо" не схиляється, а вживати його можна як в чоловічому, так і в середньому роді. Для своєї статті я вибрала останній варіант.
У перекладі з італійської "портфоліо" означає "папка з документами". Але що таке портфоліо насправді? Є безліч визначень, пропоную вам своє ...
Портфоліо вчителя - це спосіб фіксації, накопичення матеріалів, які демонструють рівень професіоналізму вчителя і вміння вирішувати завдання своєї професійної діяльності. Портфоліо вчителя показує рівень підготовленості педагога і рівень активності в навчальних та позанавчальних видах діяльності.
Електронне портфоліо педагога - це веб-базований ресурс, сайт вчителя, який відображає індивідуальність і професійні досягнення власника.
Мета створення портфоліо вчителя
У вчителя повинно бути якесь "досьє успіхів", в якому відбивається все цікаве і гідне з того, що відбувається в його житті. Таким досьє може стати сайт вчителя або портфоліо вчителя.
Головне призначення портфоліо - продемонструвати найбільш значущі результати практичної діяльності для оцінки своєї професійної компетенції, такі як реалізовані проекти, участі в олімпіадах і конкурсах, проведені педагогом дослідження.
Портфоліо дозволяє педагогу проаналізувати, узагальнити і систематизувати результати своєї роботи, об'єктивно оцінити свої можливості і спланувати дії щодо подолання труднощів і досягненню більш високих результатів.
Друге важливе призначення портфоліо вчителя - це альтернативна форма оцінки професіоналізму та результативності роботи педагога під час проведення експертизи на відповідність заявленої кваліфікаційної категорії.
Серед вчителів портфоліо завойовує все більшу популярність, і стає необхідним для педагогів підвищують свій професійний рівень.
Види портфоліо вчителя 
Спектр діяльності сучасного педагога може бути настільки широкий, що зібрати воєдино всі результати навчальної та результати позаурочної діяльності в одному документі просто неможливо. У цьому випадку необхідно створити електронне портфоліо, що об'єднає весь набір робіт вчителі і представить всі аспекти його діяльності у вигляді повної картини.
Багато авторів трактують електронне портфоліо вчителя як певний набір документів, сформованих на комп'ютері. Даний підхід має право на існування, але він застарів. В останні роки інтернет одержав настільки широке поширення і аудиторія його настільки велика, що портфоліо неоприлюднений в інтернеті у вигляді сайту вчителя можна вважати не відбувся. Сотні людей не зможуть побачити Ваш сайт-портфоліо, не зможуть оцінити його по заслугах, прокоментувати його, скористатися передовими педагогічними ідеями, почерпнутими з Вашого сайту-портфоліо. Портфоліо, що лежить в папці на комп'ютері не являє собою ніякої цінності ні для вас, ні для громадськості. 
Публікація в мережі портфоліо у вигляді сайту вчителя необхідна!
Поза сумнівом, у зацікавленого вчителя має існувати і паперовий еквівалент електронного портфоліо у вигляді папки з документами. Це повинна бути коротка витримка на кількох аркушах, що містить в собі основні моменти і твердження про вас і вашої професійної діяльності. Паперовий варіант портфоліо педагога неодмінно повинен містити згадка про вашому особистому сайті-портфоліо і кілька посилань на нього.
Деякі автори у своїх статтях про електронний портфоліо вчителя виділяють кілька видів портфоліо:
Портфоліо досягнень - в даному випадку найбільший акцент потрібно зробити на документи, що підтверджують успіхи вашої діяльності.
Портфоліо презентаційний - необхідний при вступі на нове місце роботи, особливо в тих випадках, коли заробітна плата призначається за підсумками співбесіди.
Портфоліо тематичний - в цьому варіанті акценти розставляються на тематично відокремлені творчі роботи в різних сферах діяльності.
Портфоліо комплексний - об'єднав в собі перераховані вище види портфоліо і придатний для презентації портфоліо вчителя школи.
Структура портфоліо вчителя. 
Варіант № 1. 
1. Загальні відомості про вчителя
ПІБ.
Прізвище Ім'я та
По-батькові повинні бути позначені яскраво і чітко, що б з перших секунд перегляду сайту вчителя або паперового портфоліо вони добре запам'яталися.
ПІБ повинні бути прописані досить великим, гарним, добре читаються шрифтом. Помилкою багатьох є "дуже" гарний шрифт із зайвими завитушками. Деякі педагоги вважають, що чим витонченішими шрифт, тим очевидніше їх вміння користуватися комп'ютером. Це не так. Подібні написи нечитабельним і демонструють повну несмак. Не треба псувати враження про вас із самого початку. Вчинити інакше - постарайтеся створити чітку асоціацію між ПІБ і всім іншим, що говорить про Вас. Підберіть гарний шрифт і колір, тоді з'явиться шанс, що портфоліо викликає позитивні емоції, а його автор не залишиться безіменним.
Пам'ятайте! Ваше ПІБ - це ваш логотип!
Рік народження.
Треба його вказувати чи ні - питання спірне. Якщо Ваше портфоліо виявляє світу скупу видавлювання фактів і сухе табличне опис Вашої діяльності, подібне довідці міськвиконкому соціалістичних часів, то будь ласка - вказуйте рік народження. Це буде гарним доповненням поганого портфоліо.
Я пропоную інший варіант
- розмістити поряд з ПІБ вашу фотографію.
Фото само розповість про вашому віці. Крім того воно продемонструє вашу чарівного й красу. А це, погодьтеся, важливо!
Комбінація з красиво представленого ПІБ і хорошої фотографії може стати ключовою, тим більш якщо, наприклад, директор або завуч школи - чоловік))
Освіта.
У цьому розділі потрібно вказати свою основну спеціальність і кваліфікацію за дипломом. Якщо у Вас кілька дипломів, то їх всіх потрібно перерахувати тут.
Трудовий і педагогічний стаж роботи.
Цей розділ як би відображає ваше положення на кар'єрних сходах педагога. Не забувайте оновлювати цей розділ! Тут треба перерахувати
всі навчальні заклади, в яких вам вдалося попрацювати.
Даний розділ одна з найважливіших, оскільки демонструє Ваш педагогічний досвід і його розмаїття, а це один ключових параметрів оцінки вчителя.
Підвищення кваліфікації.
У цьому розділі вказуються пройдені вами курси, семінари в яких вам вдалося взяти участь або проявити себе. Можливо, ви були організатором подібних курсів або семінарів - це також варто відзначити. Якщо курси не були пов'язані з професією педагога (із суміжних областей), то про них все одно варто згадати. Більш докладно опишіть самі значущі епізоди з усієї практики підвищення кваліфікації (де і коли прослухані курси, їх проблематика).
Нагороди, грамоти, листи подяки.
Цей розділ дозволяє судити про процес індивідуального розвитку педагога. У ньому можна писати все! Але раджу розміщувати нагороди, грамоти та листи подяки в порядку значущості.
Останні рядки розділу зазвичай отримують менше уваги, тому постарайтеся найважливіше помістити під № 1.
Копії документів.
Даний розділ найбільш важливий для паперового портфоліо. Роздрукуйте копії документів, що підтверджують наявність дипломів, вчених ступенів, почесних звань, нагород, грамот і вдячних листів.
Для електронного портфоліо все простіше. Розмаїття скан-копії документів в окремій папці на Вашому сайті вчителя, а в розділах "Освіта" і "Підвищення кваліфікації" перетворите рядки з описом дипломів у гіперпосилання так, щоб при натисканні на них, відкривалися збережені зображення ваших атестатів та інших документів. 
Категорія: Документація | Додав: ІринаВовчук (25.02.2010)
Переглядів: 926 | Коментарі: 2
Всього коментарів: 2
2 Олена7013  
Спасибі за гарну статтю! yes

1 світла  
просто чудова публікація biggrin smile

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Реклама
Свято на порозі
Осталось...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Я тільки ЗА!
Хмара тегів
Кнопочка сайту
Код: